Na podniesieniu płacy minimalnej najwięcej zyska… państwo
Najwięcej na podniesieniu płacy minimalnej w przyszłym roku zyskają finanse państwa (22 proc.). Znacznie mniejszą podwyżkę dostanie pracownik (16 proc.). Wszystko to sfinansują przedsiębiorcy, którzy będą mieli wyższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Obciążenia wynikające z podwyżki wzrosną im o 18 proc. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Na podniesieniu płacy minimalnej najwięcej zyska… państwo.
30 maja, 2023
