O ile przed nastaniem Europejskiego Zielonego (Nie)Ładu i Fit for 55 sprawa opłacalności naszego członkostwa w Unii Europejskiej mogła być jeszcze dyskusyjna, bo polskie firmy zarabiają przecież na dostępie do koślawego, bo koślawego, ale wspólnego rynku, o tyle teraz wydaje się oczywista. Członkostwo nam się zwyczajnie nie opłaca. Kto twierdzi inaczej, jest propagandystą albo nie wie, o czym mówi. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Tylko zmieniliśmy sobie pana.
