Właśnie została wydana przez New Direction książka pt. Walka kulturowa w UE. Dostosować się czy walczyć?, w której poza rozdziałami nie tylko polskich wybitnych intelektualistów znalazł się także mój rozdział pt. Bilans członkostwa Polski w UE.
Znacznie szybciej, niż się można było spodziewać, dopadają nas fatalne skutki realizacji unijnego wariactwa energetyczno-klimatycznego, które w przypadku Polski polega na odchodzeniu od źródeł energii, które się ma, na rzecz źródeł energii, których się nie ma. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Katastrofalne skutki eurowariactwa klimatycznego.
O nieprawidłowościach przy mocno dotowanych przez Unię Europejską elektrowniach fotowoltaicznych, które być może są bardziej szkodliwe dla przyrody i człowieka niż energetyka węglowa. W numerze 35-36 tygodnika “Najwyższy Czas!” z 2022 r. został opublikowany - zaanonsowany na okładce - mój wywiad z mieszkającą na Warmii Aleksandrą Wojtal pt. Fotowoltaiczna degradacja.
Z pewnością teraz mamy większą wolność gospodarczą niż w czasach Pierwszej Rzeczypospolitej, ale wtedy przynajmniej urzędnicy nie wtrącali się na każdym kroku do życia Polaków, bo ich po prostu… nie było. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Czym różni się współczesne państwo od I Rzeczypospolitej?
To, co jest korzystne dla pojedynczego beneficjenta unijnych dotacji czy kredytów, niekoniecznie jest korzystne dla państwa jako całości. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Polską racją stanu jest rezygnacja z KPO.
W 33 numerze tygodnika „Do Rzeczy” z 2022 r. został opublikowany mój wywiad z Wojciechem Jakóbikiem, analitykiem sektora energetycznego, redaktorem naczelnym BiznesAlert.pl, pt. Będziemy mieli zimno w domach.