Zadzwonił do mnie jeden z posłów, gratulując mi artykułu na temat szkodliwości brania dotacji unijnych, który został opublikowany w tygodniku „Do Rzeczy”. Przy okazji powiedział, że rozmawiał z kilkoma osobami, które nie były w stanie odpowiedzieć mu na pytanie, dlaczego mimo tych wszystkich wad unijnych funduszy są one tak chętnie brane przez kraje członkowskie. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Po co są dotacje unijne i komu one służą?
Problemy mamy w tych gałęziach gospodarki, do których wtrącają się politycy, w tym najgorszy ich gatunek – eurokraci. W 30 numerze tygodnika „Do Rzeczy” z 2022 r. został opublikowany mój artykuł pt. Ekonomia polityczna.
Za pomocą argumentów, które łatwiejsze są do przełknięcia dla społeczeństwa, albo których ludzie nie rozumieją, Unia Europejska, ale i państwa członkowskie ukrywają swoje prawdziwe zamierzenia oraz cele i realizują politykę, która w to społeczeństwo uderza. Na portalu pch24.pl został opublikowany mój artykuł pt. Walka z klimatem. Prawdziwe cele wciąż są ukryte.
- Unijny pakiet mobilności spowoduje wzrost kosztów funkcjonowania firm transportowych z Europy Środkowo-Wschodniej – mówi w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem Piotr Mikiel, dyrektor Departamentu Transportu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. W nr 87 dwumiesięcznika "Polonia Christiana" z 2022 r. został opublikowany mój wywiad pt. Pakiet (im)mobilności.
Znana stand-uperka Olka Szczęśniak ma swój program pt. „Wszyscy jesteśmy hipokrytami”. Coś jest w tym haśle. Hipokrytami są nie tylko zwykli ludzie, ale zjawisko hipokryzji jest szczególnie mocno widoczne wśród politycznych elit, których opinia zmienia się w zależności od bieżącej sytuacji. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Wszyscy jesteśmy hipokrytami.
– Zawsze staram się działać zgodnie ze zdrowym rozumem. Jeśli coś jest normalne, działa i nie trzeba tego komplikować, to nie komplikujmy – mówi Michał Skrzydło, burmistrz Miasteczka Śląskiego. W numerze 29-30 tygodnika “Najwyższy Czas!” z 2022 r. został opublikowany mój wywiad pt. Burmistrz, który postawił na zdrowy rozsądek.