Omówienie artykułu
W audycji Przegląd prasy TV Myśl Polska, 12.07.2022 został omówiony mój artykuł z "Do Rzeczy" pt. Dlaczego nie brać dotacji? Od minuty 15.
W audycji Przegląd prasy TV Myśl Polska, 12.07.2022 został omówiony mój artykuł z "Do Rzeczy" pt. Dlaczego nie brać dotacji? Od minuty 15.
W szybkim tempie pozbawiani jesteśmy wolności gospodarczych i osobistych. Realizowana jest polityka, która jeszcze dekadę temu byłaby nawet nie do pomyślenia. Mimo to nie widać na ulicach masowych protestów. Ogłupieni przez propagandę ludzie łatwo poddają się medialnym i politycznym manipulacjom. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Kiedy ludzie wyjdą na ulice?
Mogę czuć się jak prekursor. Mam ogromną satysfakcję, bo to, o czym pisałem już 18 lat temu, czyli zanim Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, choć powoli, to w końcu przebija się do mainstreamu. Chodzi o świadomość tego, że unijne dotacje są szkodliwe i że nie są manną z nieba, którą dostaje się za darmo. Moje wyliczenia i analizy, które prezentowałem w moich książkach i artykułach na temat UE, wskazywały na to, że Polsce nie opłaca się brać dotacji. W 28 numerze tygodnika „Do Rzeczy” z 2022 r. został opublikowany mój artykuł pt. Dlaczego nie brać dotacji?
Wypowiedziane podczas konferencji zorganizowanej na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka w Toruniu słowa wicepremiera Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych, o tym, że musimy wspierać własność państwową w polskiej gospodarce i ją rozszerzać, dla wielu komentatorów mogły być szokiem. W końcu wielu Polaków pamięta jeszcze schyłek Polski Ludowej, której gospodarka upadła w dużej mierze właśnie z powodu braku własności prywatnej. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Nacjonalizacja według PiS, czyli kto nie lubi własności prywatnej i dlaczego.
– Polska straciła status suwerenny nie tylko z perspektywy kamieni milowych, które podpisał rząd w sposób hańbiący, ale też z perspektywy dyplomacji i sojuszy wojskowych – mówi w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem Jacek Hoga, założyciel i prezes fundacji Ad Arma. W numerze 27-28 tygodnika “Najwyższy Czas!” z 2022 r. został opublikowany mój wywiad z Jackiem Hogą pt. Polska straciła status suwerenny.
Serbia niebezpiecznie balansuje pomiędzy Rosją a Zachodem. W numerze 6 z 2022 r. magazynu ekonomiczno-społecznego „Forum Polskiej Gospodarki” został opublikowany, zaanonsowany na okładce, mój wywiad z prof. Danicą Popović z Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Belgradzkiego pt. Przyszłość lepszej Serbii leży w relacjach z Zachodem.