Państwowe powinno zostać zaorane

Jak to się dzieje, że państwo tak nieudolnie działa w administracji, jest marnotrawne i nieefektywne w prowadzeniu działalności gospodarczej, a jednocześnie tak dobrze umie zadbać o swoje interesy i strzec swoich przywilejów poprzez nadgorliwe ściąganie należności podatkowych czy choćby szerząc propaństwową etatystyczną propagandę w publicznej telewizji czy w państwowym systemie przymusowej edukacji? W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Państwowe powinno zostać zaorane.