Czy Polacy zamarzną we własnych domach?
W rezultacie realizowania przez kolejne rządy unijnej polityki odchodzenia od węgla Polska znalazła się w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Energii elektrycznej, która jest strategicznym towarem w gospodarce, wkrótce może zabraknąć. Czekają nas lockdowny, które oznaczają nie tylko brak prądu dla gospodarstw domowych, ale przede wszystkim w przemyśle, handlu, usługach i rolnictwie, co może doprowadzić do katastrofy gospodarczej na skalę niespotykaną co najmniej od czasów permanentnych kryzysów z lat 80. Natomiast energii cieplnej będzie brakować już najbliższej zimy. W nr 88 dwumiesięcznika „Polonia Christiana” z 2022 r. został opublikowany mój artykuł Czy Polacy zamarzną we własnych domach?
