W numerze 5 z 2022 r. magazynu ekonomiczno-społecznego „Forum Polskiej Gospodarki” zostały opublikowane dwa moje artykuły: 1) Skutki członkostwa w Unii Europejskiej. Kto miał rację? oraz 2) zaanonsowane na okładce wspomnienie Jana Michała Małka Po pierwsze: nie kradnij!
W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Dobrobytu nie zbuduje się dotacjami i kredytami.
To, co teraz napiszę, będzie bardzo niepopularne i wbrew ogólnemu trendowi myślenia na temat Unii Europejskiej. Otóż to dla nas dobrze, że Komisja Europejska nie zatwierdziła Polsce Krajowego Planu Odbudowy i blokuje wypłatę pieniędzy z Funduszu Odbudowy oraz ze zwykłych funduszy unijnych. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. To dobrze, że UE blokuje wypłatę pieniędzy.
Aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju, Polska powinna zrezygnować z wdrażania unijnej polityki energetyczno-klimatycznej i przede wszystkim inwestować w węgiel brunatny jako tanie i pewne źródło energii. W numerze 19-20 tygodnika “Najwyższy Czas!” z 2022 r. został opublikowany mój artykuł pt. Unia zapędziła nas w kozi róg.
W wojnie na Ukrainie nie chodzi o przyłączenie do Rosji kilku wschodnich prowincji tego państwa. Wojna toczy się o wpływy polityczne i gospodarcze pomiędzy Rosją a USA. I tylko żal Ukraińców, którzy stali się ofiarą tej geopolitycznej rozgrywki mocarstw. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Rosja ofiarą własnej mocarstwowej polityki?
W numerze 4 z 2022 r. magazynu ekonomiczno-społecznego „Forum Polskiej Gospodarki” został opublikowany – zaanonsowany na okładce – mój wywiad z dr. Leszkiem Sykulskim pt. Trwa wojna o nowy kształt ładu międzynarodowego.