Politycy i media głównego ścieku wmawiają Polakom, że im więcej będziemy mieli instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych, tym energia elektryczna będzie tańsza, a może nawet darmowa, no bo przecież wiatr i słońce jest za darmo. Tymczasem kolejne raporty badające sytuację w różnych krajach – znacznie bardziej zaawansowanych w inwestycje w OZE – wskazują, że jest dokładnie odwrotnie. Zresztą węgiel pod ziemią też jest darmowy. W numerze 25-26 tygodnika “Najwyższy CZAS!” z 2025 roku został opublikowany mój artykuł Energia z wiatru coraz droższa.
W numerze 25 tygodnika "Do Rzeczy" z 2025 roku został opublikowany mój wywiad z Grzegorzem Ksepką, byłym wiceprezesem zarządu Energa SA, na temat strat związanych z rezygnacją z budowy bloku węglowego Ostrołęka C: Zdrada energetyczna.
Zapraszam do Łodzi na Spotkanie z Książką Patriotyczną, które odbędzie się w sobotę 14 czerwca w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy ul. Wólczańskiej 51. Będę podpisywał moje książki.
– Członkostwo Polski w Unii Europejskiej miało ogromny wpływ na to, że w Polsce spadła liczba ludności – uważa Radomir Nowakowski, autor książki „Depopulacja. Polska i świat w obliczu katastrofy demograficznej”. W numerze 23-24 tygodnika “Najwyższy CZAS!” z 2025 roku został opublikowany mój wywiad pt. UE winna depopulacji?