Energia z wiatru coraz droższa

Politycy i media głównego ścieku wmawiają Polakom, że im więcej będziemy mieli instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych, tym energia elektryczna będzie tańsza, a może nawet darmowa, no bo przecież wiatr i słońce jest za darmo. Tymczasem kolejne raporty badające sytuację w różnych krajach – znacznie bardziej zaawansowanych w inwestycje w OZE – wskazują, że jest dokładnie odwrotnie. Zresztą węgiel pod ziemią też jest darmowy. W numerze 25-26 tygodnika “Najwyższy CZAS!” z 2025 roku został opublikowany mój artykuł Energia z wiatru coraz droższa.

Zdrada energetyczna

W numerze 25 tygodnika "Do Rzeczy" z 2025 roku został opublikowany mój wywiad z Grzegorzem Ksepką, byłym wiceprezesem zarządu Energa SA, na temat strat związanych z rezygnacją z budowy bloku węglowego Ostrołęka C: Zdrada energetyczna.

Targi w Łodzi

Zapraszam do Łodzi na Spotkanie z Książką Patriotyczną, które odbędzie się w sobotę 14 czerwca w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy ul. Wólczańskiej 51. Będę podpisywał moje książki.

UE winna depopulacji?

– Członkostwo Polski w Unii Europejskiej miało ogromny wpływ na to, że w Polsce spadła liczba ludności – uważa Radomir Nowakowski, autor książki „Depopulacja. Polska i świat w obliczu katastrofy demograficznej”. W numerze 23-24 tygodnika “Najwyższy CZAS!” z 2025 roku został opublikowany mój wywiad pt. UE winna depopulacji?

Nagranie z Kalisza

Moje wystąpienie w Kaliszu zostało podzielone na 6 odcinków: 1) Tomasz Cukiernik, "20 lat w Unii. Bilans członkostwa", 15.04.2025, cz.1 2)Tomasz Cukiernik, "20 lat w Unii. Bilans członkostwa", 15.04.2025, cz. 2 3) Tomasz Cukiernik, "20 lat w Unii. Bilans członkostwa", 15.04.2025, cz. 3 4) Tomasz Cukiernik, "20 lat w Unii. Bilans członkostwa", 15.04.2025, cz. 4 5) Tomasz Cukiernik, "20 lat w Unii. Bilans członkostwa", 15.04.2025, cz. 5

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania