Po co PiS rozpisuje referendum?

Rząd PiS przygotował cztery pytania referendalne. Partia rządząca zapewnia, że chce poznać preferencje Polaków, a opozycja twierdzi, że jest to część kampanii wyborczej. Moim zdaniem przyczyna jest jeszcze inna. Tak czy inaczej, referendum jest instytucją dopuszczoną przez polską konstytucję i jak najbardziej od czasu do czasu możemy z niej korzystać. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Po co PiS rozpisuje referendum?