Polska traci czy zyskuje na UE?
Zapraszam do obejrzenia nagrania w Mediach Narodowych pt. Polska traci czy zyskuje na UE?
Zapraszam do obejrzenia nagrania w Mediach Narodowych pt. Polska traci czy zyskuje na UE?
Prof. John Mearsheimer wyjaśnia przyczyny konfliktu na Ukrainie, do którego doprowadziły nieodpowiedzialne decyzje i działania państw Zachodu wobec Rosji i Ukrainy. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Prof. Mearsheimer: To Zachód jest winny wybuchu wojny na Ukrainie. Felieton został przedrukowany na stronie: myslpolska.info.
To nie rosyjski prezydent Włodzimierz Putin odpowiada za inflację w Polsce, a nieodpowiedzialna polityka naszego banku centralnego i polskiego rządu. Dopóki swoimi działaniami politycy będą stymulować inflację, nie będzie szans na to, by została opanowana. Na portalu pch24.pl został opublikowany mój artykuł pt. Na ile Polski Ład jest odpowiedzialny za inflację?
Problem dziadka czy wujka w Wehrmachcie oraz zgwałconej w styczniu 1945 r. babci to sprawy, które dotyczą większości Ślązaków. A codziennością przodków wielu mieszkańców regionu była ciężka praca w kopalniach, hutach i innych zakładach przemysłu ciężkiego budujących potęgę III Rzeszy i jej armii. Historię swojej śląskiej rodziny – bez owijania w bawełnę i zakłamań – opisuje w książce Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku gliwiczanin Zbigniew Rokita. Podobne wątki dotyczą choćby antenatów pochodzącego z Chorzowa Starego wybitnie utalentowanego, ale niedocenianego muzyka Mirka Breguły, tragicznie zmarłego lidera zespołu Universe, którego biografię zacząłem pisać. A to nie tylko Górny Śląsk. To tematyka pogranicza polsko-niemieckiego. Niewiele osób wie, że urodzony w Toruniu późniejszy podróżnik Tony Halik jako żołnierz w czasie II wojny światowej służył w obronie przeciwlotniczej Luftwaffe, o czym w swojej książce Tu byłem. Tony Halik opowiada Mirosław Wlekły. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Dziadek w Wehrmachcie, a babcia zgwałcona.
W numerze 3-4 tygodnika “Najwyższy Czas!” z 2023 r. został opublikowany mój wywiad z dr hab. inż. Beatą Kępińską pt. Geotermia w Polsce – ekologiczne dziś i jutro?
Czy politycy budują coraz silniejszego państwowego czempiona rynku energetycznego po to, by mieli więcej możliwości do manipulowania Polakami? W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Komu służy manipulacja cenami?