W 16 numerze tygodnika „Do Rzeczy” z 2022 r. został opublikowany mój wywiad z dr. inż. Andrzejem Sikorą, prezesem zarządu Instytutu Studiów Energetycznych, pt. Każdą cenę warto zapłacić, aby móc zrezygnować z rosyjskich surowców. Jako autor nie do końca zgadzam się z tezą mojego rozmówcy.
Zacietrzewienie ideologiczne organizacji ekologicznych i niektórych eurokratów jest tak wielkie, że ważniejsza dla nich jest realizacja wydumanych celów klimatycznych niż życie ludzkie. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Zacietrzewienie ideologiczne rozum odbiera.
W numerze 15-16 tygodnika “Najwyższy Czas!” z 2022 r. został opublikowany mój wywiad z nauczycielem Pawłem Madalińskim pt. Boom na edukację domową.
Komisja Europejska wykupiła na Facebooku płatne reklamy, by odpowiedzieć na antyunijną, słynną już billboardową informację polskich elektrowni na temat ETS. Dawno nie widziałem tak nieudolnej, chamskiej i bezczelnej propagandy. W reklamie KE nagromadzono gigantyczną liczbę dezinformacji i przeinaczeń. Właściwie każde zdanie jest kłamstwem lub grubą manipulacją. W serwisie Kurier Obywatelski został opublikowany mój artykuł pt. To przez politykę UE płacimy więcej za energię.
Na kanale Ckultura została opublikowana rozmowa ze mną pt. Polskiego węgla wystarczyłoby na setki lat!
Embargo na import węgla z Rosji oznacza przede wszystkim wzrost kosztów ogrzewania zarówno dla polskiej gospodarki, jak i dla gospodarstw domowych. Trzeba sobie to powiedzieć wprost. Ale ważniejsze jest, dlaczego w ogóle bogata w węgiel Polska importuje ten surowiec? W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Embargo szansą dla polskiego węgla.