Pakiet (im)mobilności?

Polonia Christiana- Unijny pakiet mobilności spowoduje wzrost kosztów funkcjonowania firm transportowych z Europy Środkowo-Wschodniej – mówi w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem Piotr Mikiel, dyrektor Departamentu Transportu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. W nr 87 dwumiesięcznika "Polonia Christiana" z 2022 r. został opublikowany mój wywiad pt. Pakiet (im)mobilności.

Wszyscy jesteśmy hipokrytami

logo fpgZnana stand-uperka Olka Szczęśniak ma swój program pt. „Wszyscy jesteśmy hipokrytami”. Coś jest w tym haśle. Hipokrytami są nie tylko zwykli ludzie, ale zjawisko hipokryzji jest szczególnie mocno widoczne wśród politycznych elit, których opinia zmienia się w zależności od bieżącej sytuacji. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Wszyscy jesteśmy hipokrytami.

Burmistrz, który postawił na zdrowy rozsądek

Najwyższy Czas!– Zawsze staram się działać zgodnie ze zdrowym rozumem. Jeśli coś jest normalne, działa i nie trzeba tego komplikować, to nie komplikujmy – mówi Michał Skrzydło, burmistrz Miasteczka Śląskiego. W numerze 29-30 tygodnika “Najwyższy Czas!” z 2022 r. został opublikowany mój wywiad pt. Burmistrz, który postawił na zdrowy rozsądek.

Kiedy ludzie wyjdą na ulice?

logo fpgW szybkim tempie pozbawiani jesteśmy wolności gospodarczych i osobistych. Realizowana jest polityka, która jeszcze dekadę temu byłaby nawet nie do pomyślenia. Mimo to nie widać na ulicach masowych protestów. Ogłupieni przez propagandę ludzie łatwo poddają się medialnym i politycznym manipulacjom. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Kiedy ludzie wyjdą na ulice?

Dlaczego nie brać dotacji?

Do RzeczyMogę czuć się jak prekursor. Mam ogromną satysfakcję, bo to, o czym pisałem już 18 lat temu, czyli zanim Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, choć powoli, to w końcu przebija się do mainstreamu. Chodzi o świadomość tego, że unijne dotacje są szkodliwe i że nie są manną z nieba, którą dostaje się za darmo. Moje wyliczenia i analizy, które prezentowałem w moich książkach i artykułach na temat UE, wskazywały na to, że Polsce nie opłaca się brać dotacji. W 28 numerze tygodnika „Do Rzeczy” z 2022 r. został opublikowany mój artykuł pt. Dlaczego nie brać dotacji?

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania