Wykład w Teresinie
Podczas I Zlotu Wolnościowego 2022 w Teresinie 10 września będę miał przyjemność wygłosić wykład Czy wolnościowiec może popierać UE?
Podczas I Zlotu Wolnościowego 2022 w Teresinie 10 września będę miał przyjemność wygłosić wykład Czy wolnościowiec może popierać UE?
Jak co roku przecieram oczy ze zdumienia, kiedy czytam o rządowych planach wydatków budżetowych na rok kolejny. Przerazić może rosnąca liczba zadań i celów wymyślanych przez polityków, na które marnowane są coraz większe sumy od podatników. W serwisie FPG24 został opublikowany mój felieton pt. Wzrost wydatków budżetowych przeraża.
Doszliśmy do takiego paradoksu, że w kraju, w którym brakuje węgla na poziomie 12 mln ton, budżet państwa nadal dotuje likwidację kopalń, nadal dotuje odejścia górników z pracy w kopalniach, dając im zachęty w postaci 120 tys. zł i nadal akceptuje eksport węgla na poziomie 2 mln ton. W numerze 7-8 z 2022 r. magazynu ekonomiczno-społecznego „Forum Polskiej Gospodarki” został opublikowany - zaanonsowany na okładce - mój wywiad z dr. Jerzym Markowskim, byłym wiceministrem gospodarki i byłym dyrektorem kopalni „Budryk”, pt. Węgla kamiennego mamy na ponad 800 lat.