To tylko mała część prawdy, że w Polsce nie ma węgla, że trzeba po niego sięgać coraz głębiej, że są coraz trudniejsze warunki geologiczne, co podnosi koszty. Polska ma mnóstwo łatwo dostępnych i nieeksploatowanych złóż zarówno na Górnym Śląsku, jak i w Zagłębiu Lubelskim – mówi Tomasz Skóra, wieloletni przedsiębiorca z branży górniczej. W numerze 31-32 tygodnika “Najwyższy Czas!” z 2022 r. został opublikowany mój wywiad pt. Polska śpi na węglu.
