Węgla kamiennego mamy na ponad 800 lat

FPGDoszliśmy do takiego paradoksu, że w kraju, w którym brakuje węgla na poziomie 12 mln ton, budżet państwa nadal dotuje likwidację kopalń, nadal dotuje odejścia górników z pracy w kopalniach, dając im zachęty w postaci 120 tys. zł i nadal akceptuje eksport węgla na poziomie 2 mln ton. W numerze 7-8 z 2022 r. magazynu ekonomiczno-społecznego „Forum Polskiej Gospodarki” został opublikowany – zaanonsowany na okładce – mój wywiad z dr. Jerzym Markowskim, byłym wiceministrem gospodarki i byłym dyrektorem kopalni „Budryk”, pt. Węgla kamiennego mamy na ponad 800 lat.