Polacy żyją najdłużej*

Statystycy ze wszystkich krajów podają średnią długość życia swoich obywateli. Jednak kiedy w obliczeniach uwzględni się dokonywane w poszczególnych krajach aborcje, to okaże się, że sytuacja nie wygląda tak różowo.

Na przykład jak podają statystyki, we Francji w 2007 roku dokonano około 227 tys. zabójstw nienarodzonych dzieci. Średnia długość życia we Francji wynosi 81 lat, jednak po uwzględnieniu aborcji średnia rzeczywista długość życia zmniejsza się do zaledwie 63 lat!

A jak sytuacja wygląda w innych krajach? Ponieważ dostępne dane czasami się od siebie różnią (dane dotyczące Unii Europejskiej brałem z oficjalnych statystyk Eurostatu, natomiast dla pozostałych krajów – z różnych źródeł), aby być bardziej wiarygodnym, postanowiłem to policzyć dwoma metodami. Pierwsza metoda była oparta o łączną liczbę ludności danego kraju, a druga – o wskaźnik żywych urodzeń. Okazało się, że różnice w wynikach pomiędzy oboma metodami obliczeń są niewielkie i mniej więcej się pokrywają. Ostatecznie z wyników obu metod wyciągnąłem średnią.

W Polsce w 2008 roku przeprowadzono 499 zabiegów legalnego przerwania ciąży. Nie wiadomo jednak dokładnie, jak wielkie jest podziemie aborcyjne. Zwolennicy ustawowego zakazu zabijania nienarodzonych mówią o 7-14 tys. rocznie, podczas gdy zwolennicy zabijania nienarodzonych dzieci – nawet o 80-200 tys. nielegalnych aborcji rocznie. Biorąc pod uwagę oficjalne dane dotyczące ilości dokonanych w Polsce aborcji, okazało się, że średnią długość życia w naszym kraju, która wynosi około 75 lat, należy obniżyć o niewielką wartość, otrzymując w rezultacie rzeczywistą średnią długość życia Polaków na poziomie 74,9 lat (wg obu metod).

Biorąc pod uwagę siedem krajów Unii Europejskiej (bez Polski), okazuje się, że rzeczywista średnia długość życia w tych krajach w porównaniu do oficjalnych statystyk jest niższa o od 11,5 roku, czyli 15 proc. (Holandia) do 21 lat, czyli 27 proc. (Niemcy). W tych granicach plasuje się także różnica w długości życia w Stanach Zjednoczonych, która wynosi 13,5 roku, czyli 17 proc. Absolutnym rekordzistą są Chiny, gdzie rocznie dokonuje się około 13 mln aborcji. To powoduje, że rzeczywista średnia długość życia Chińczyków jest od oficjalnych statystyk niższa aż o 30 lat, czyli 41 proc. i wynosi 43 lata. Niewiele lepiej jest w Rosji, gdzie dokonuje się około 1,5 mln aborcji rocznie. Przy uwzględnieniu zabójstw dzieci nienarodzonych rzeczywista długość życia Rosjan jest niższa od oficjalnych statystyk o 29,5 roku, czyli o 45 proc. i wynosi zaledwie 36,5 roku!

Łącznie w siedmiu badanych krajach Unii Europejskiej (bez Polski) średnia rzeczywista długość życia po uwzględnieniu morderstw nienarodzonych dzieci jest niższa od oficjalnych statystyk o 17 lat i spada z 80 lat do zaledwie 63 lat. Z kolei po uwzględnieniu Polski, USA, Rosji i Chin średnia długość życia w jedenastu badanych krajach także spada o 17 lat, ale z 77 lat do 60 lat życia.

Wyniki przeprowadzonych badań nie są optymistyczne. Plaga przelewającej się przez świat aborcji ma istotny wpływ na statystyki dotyczące średniej długości życia ludzi, a mimo to nie jest ona brana pod uwagę. Nawet wyliczanie średniej długości życia ludzi ma charakter ideologiczny, zgodny z lewackim światopoglądem. Dlaczego Światowa Organizacja Zdrowia nie bierze pod uwagę liczby dokonywanych aborcji i nie propaguje modelu etycznego, który miałby na celu ograniczenie tego negatywnego zjawiska?

* Niniejszy artykuł został opublikowany w nr 4 tygodnika “Najwyższy CZAS!” z 2010 r.

3 odpowiedzi to “Polacy żyją najdłużej”

 1. [...] 4 numerze “Najwyższego CZAS-u!” ukazał się mój tekst Polacy żyją najdłużej jako artykuł okładkowy oraz wywiad Euro pogrąża gospodarkę Słowacji. Na stronie oba teksty [...]

 2. NC pisze:

  Przepraszam – nie miałem racji.

  Porównuje Pan (prawidłowo) liczbę aborcji do liczby żywych urodzeń w tym samym roku. (Podobnie mozna by obliczyc średnią przecietnego wieku przy zgonie bez uwzględnienia aborcji ze średnią ważoną z uwzględnieniem aborcji w roku np. 2009.)

  Proszę nie zamieszczać mego poprzedniego komentarza.

  NC

 3. andi pisze:

  Chore, tendencyjne liczenie. Wbrew nauce „dzieci nienarodzone”. Po prostu, płód.

Zostaw odpowiedź

web stats stat24